راهکارهای افزایش سئو و رسیدن به رنک 1 گوگل

اهمیت سئو در پیشرفت کسب و کارها در دنیای اینترنت سبب شده است تا بسیاری به فکر بهبود و افزایش سئو باشند. اما افزایش سئو چیست؟ میتوان افزایش سئو را یکی از ترجمه های improve seo دانست. اما بهبود سئو نیز ترجمه دیگری است که نباید به آن بی توجه بود. به هر صورت بهبود و یا افزایش سئو هر دو یک مفهوم مشترک را به مخاطب القا میکنند.

سئو علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و افزایش سئو به این معنی است که این بهینه سازی به نحو احسن به انجام برسد. سئو بخش های مختلفی دارد؛ به منظور افزایش مطلوب سئو لازم است توجه ویژه ای به تمام این بخش ها داشت. قدم اول در این راه افزایش رنک گوگل است. برای افزایش سئو باید بخش های متفاوت آن را در نظر داشته باشید. در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

راه های افزایش سئو

افزایش سئو سایت

میتوان افزایش سئو را همان افزایش مفید ترافیک سایت در نظر گرفت. در این صورت باید فعالیت هایی را دنبال کرد که منجر به افزایش بازدید و استفاده کاربران از خدمات سایت گردد. برای این کار لازم است اعتماد کاربر و موتور جستجو را توامان به دست آورید. بدیهی است که هر چه اعتماد گوگل (در اینجا گوگل نماینده سایر موتورهای جستجو است) به وب سایت شما بیشتر باشد، آن را به مخاطبان بیشتری نشان میدهد. در ادامه راه هایی را برای جلب اعتماد این موتور جستجو و به اصطلاح افزایش رنک گوگل آورده ایم. همراه ما باشید.

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

اهمیت سرعت سایت و تاثیر آن روی افزایش سئو را میتوان با ارائه آمار و ارقام بیش از قبل متذکر شد. مطابق تحقیقات صورت گرفته اگر سرعت بارگذاری سایت بیش از 3 ثانیه باشد، 40 درصد از بازدیدکنندگان آن را ترک میکنند. پس با اینکه گفته میشود سرعت لود شدن باید بین 2 تا 7 ثانیه باشد ؛  فراموش نکنید که هر یک ثانیه افزایش سرعت تاثیر بسزایی بر روی میزان ترافیک ورودی خواهد داشت. دیگر دوره ای که در آن کاربر دقایق طولانی منتظر بارگذاری یک صفحه میماند گذشته است.

از میان کسانی که سایت شما را به دلیل پایین بودن سرعت بارگذاری ترک کرده اند تنها 20 درصد از آن ها ممکن است بازهم به وب سایت شما سر بزنند. این مسئله بیانگر این است که سرعت پایین میتواند باعث شود که شما تقریبا 40 درصد از مخاطبان را برای همیشه از دست بدهید.

اما سرعت یک چاقوی دو لبه است و شما این امکان را خواهید داشت که از آن به نفع خود استفاده کنید. به این صورت که مخاطبانی را که بخاطر سرعت بالا سایت شما را انتخاب کرده اند با محتوای جذاب و پیکربندی زیبا در سایت حفظ کنید. در این صورت است که پارامتر سرعت به نفع شما عمل میکند.

پس یکی از اساسی ترین گام ها برای افزایش سئو کلاه سفید، بهبود سرعت سایت است. همچنین افزایش سرعت باعث میشود تا رتبه شما نزد گوگل بهبود یافته و رنک بهتری از این موتور جستجو دریافت کنید. در ادامه بیشتر به اهمیت این موضوع خواهیم پرداخت.

ابزارهای آنلاین زیادی برای آنالیز سرعت سایت وجود دارند که میتوانند اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد. اما برای اینکه بخواهید سرعت را افزایش دهید نیاز است از سئو کار های باتجربه کمک بگیرید. چرا که این بخش در افزایش سئو مربوط به زیرمجموعه سئو تکنیکال است و نیاز به دانش تخصصی دارد.

استفاده درست از محتوا و فرمت های دیگر آن

اهمیت محتوا در افزایش سئو

درباره اهمیت محتوای یونیک در سئو حرفه ای هر چه بگوییم کم است. محتوا همان چیزی است که کاربر را به سرچ کردن وا داشته است. پس مهمترین عنصر وب سایت شما محتوایی است که به مخاطب ارائه میدهد و بدیهی است که بیشترین تاثیر را بر افزایش سئو دارد. سعی کنید تا جایی که ممکن است محتوا کامل و غیر کپی باشد

مسئله ای که وجود دارد این است که شما نباید تنها به نوشته ها اکتفا کنید. هرچه مواردی مثل فیلم، عکس و یا حتی صدا در صفحه شما بیشتر باشد احتمال جذب مخاطب نیز بیشتر است. دلایل مختلفی میتوان برای این امر ذکر کرد. یک اینکه تولید محتوای غیر متنی نیاز به دانش، مهارت و هزینه دارد و اگر شما یک محتوای غیر متنی مناسب تولید نمایید نشان دهنده این است که تا چه اندازه کاربر و برطرف کردن نیازهای او برایتان اهمیت داشته است.

چنین محتوایی میتواند میزان حرفه ای بودن تیمی که در وب سایت مشغول فعالیتند را به رخ بکشد. به علاوه استفاده از محتواهای غیر متنی انرژی کمتری را از کاربر میگیرد به همین دلیل بسیاری مشاهده فیلم را به مطالعه متن ترجیح میدهند. شاید توجه کرده باشید که گوگل هم اهمیت این موضوع را درک کرده است و صفحات جداگانه ای به عکس ها و فیلم های مرتبط با موضوع جستجو ارائه داده است. پس شما هم تاثیر فرمت های دیگر محتوا را در افزایش سئو جدی بگیرید.

بروزرسانی وب سایت

بروزرسانی سایت

شما باید به عنوان یک کارشناس سئو بدانید که بروزرسانی وب سایت نشان از پویایی و زنده بودن آن دارد. به همین دلیل است که تاثیر مثبتی بر روی افزایش سئو و افزایش رنک سایت دارد. مسلم است که با توجه به تغییر نیازهای کاربر مطالب نیز نیاز به بروزرسانی دارند، این مسئله سبب میشود تا مخاطب متوجه تفاوت وب سایت شما با سایرین شود. به علاوه ممکن است مواردی که در گذشته بر روی وب سایت قرار گرفته اند چندان با نیازهای روز و معیارهای جدید گوگل برای رتبه دهی به سایت ها منطبق نباشند.

به مخاطب توجه کنید

اهمیت مخاطبان در بهبود جایگاه سایت در گوگل

در فرآیند افزایش سئو لازم است بدانید، عموما درخواست های موتور جستجو و مخاطب از هر وب سایتی در یک راستا قرار دارند. اما گاه ممکن است مثلا در روند تولید محتوا مجبور به انتخاب یکی از این دو شوید. توجه کنید که تمام الگوریتم های گوگل طراحی شده اند تا بتوانند بهترین گزینه را به کاربر پیشنهاد کنند. مطمئن باشید موتور جستجو هم ترجیح میدهد که شما توجه خود را معطوف مخاطب کنید. به علاوه در انتهای کار این کاربر است که با حضور و توجه اش به سایت اعتبار بخشیده و از خدمات و کالاهای ارائه شده استفاده میکند.

نکته ای که لازم است در اینجا به آن اشاره شود زمان حضور مخاطب در وب سایت شماست. هرچه این زمان طولانی تر باشد برای افزایش سئو سایت بهتر است. طولانی شدن این زمان به موتور جستجو نشان میدهد که مخاطب تا چه اندازه وب سایت شما را جذاب یافته است و به افزایش سئو کمک میکند. برای اینکه این زمان را بیشتر کنید باید از لینک دهی داخلی، تصاویر جذاب و مرتبط، معرفی های درست و بجا، ارائه اطلاعات دقیق و… مدد بگیرید.

تامین امنیت کاربران

اهمیت امنیت کاربران در سئو

موتور جستجو باید مطمئن شود که اطلاعات کاربران در سایت شما از امنیت لازم برخوردار است و مواردی مثل شنود یا به سرقت رفتن اطلاعات آنها را تهدید نمیکند. اگر سایتی توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته و این حمله سبب سرقت اطلاعات شود تاثیر بدی را شاهد خواهد بود. پس امنیت سایت تاثیر مستقیم برروی افزایش سئو خواهد داشت.

این تاثیر بد خود را در قالب کاهش چشمگیر رتبه سایت نشان میدهد و تمام زحمات مبنی بر افزایش رنک سایت به باد میرود. برای اینکه این اتفاق ناگوار را تجربه نکنید لازم است از گواهینامه امنیتی ssl که تا اندازه زیادی حافظ امنیت و اطلاعات کاربران است استفاده نمایید.

این گواهی اطلاعات را به صورتی در میاورد که حتی در صورت سرقت برای سارقان قابل استفاده نباشد. پس اگر به فکر بهبود جایگاه سایت در گوگل هستید باید امنیت اطلاعات کاربران را در اولویت قرار دهید. گوگل در عین هوشمندی برای رتبه دهی به سایت های مختلف از ربات ها و الگوریتم کمک میگیرد. پس شما علاوه بر مخاطب باید سایت را برای این خزنده ها نیز بهینه کنید.

استفاده از تگ های h1  و h2 در صفحه و نیز استفاده درست از متاتگ ها از جمله کارهایی است که سایت را برای ربات ها بهینه میکند. با استفاده از این تگ ها موتور جستجو متوجه میشود که با چه محتوایی روبه روست. به علاوه استفاده از لینک دهی های داخل و خارج سایت برای ایندکس شدن مقالات بسیار مهم است.

احتمالا تا این لحظه متوجه شده اید که راه افزایش سئو چیست؛ رعایت کردن تمام این موارد در کنار هم باعث میشود تا افزایش رتبه در گوگل را شاهد باشید. البته این نکات تنها بخشی از مواردی هستند که باید به آن توجه نمایید. گلایل با گرد آوردن مجموعه ای از افراد کار آزموده در کنار هم، آماده کمک به شما در مسیر بهبود رتبه سایت و افزایش سئو است.

نتیجه گیری

افزایش رتبه سایت در گوگل

گوگل محبوب ترین موتور جستجو است و درصد زیادی از جستجو ها در این موتور جستجو انجام میشود. از طرفی بهبود رتبه گوگل باعث خواهد شد که شما افزایش رتبه سایت در سایر موتورهای جستجو را نیز شاهد باشید. شاید شما هم از این که گوگل به هر سایت رتبه ای را اختصاص میدهد آگاهی داشته باشید. این رتبه را تحت عنوان رنک سایت نیز میشناسند.

گوگل برای این رتبه بندی معیارهای متفاوتی را در نظر دارد. اگر قصد بهبود جایگاه سایت در گوگل را دارید لازم است به این معیارها توجه داشته باشید. برخی از این معیارها در ابتدای مطلب ذکر شد که عموما از مهمترین ها بودند اما این معیارها حدود 200 مورد را شامل میشوند. پس برای رسیدن به نتیجه مطلوب در افزایش سئو لازم است تمام مواردی که برای بهبود رتبه گوگل پیشنهاد میشوند را رعایت کنید.

در فرایند سئو و افزایش رتبه سایت باید صبر و استمرار لازم را داشته باشید. درست است که خدمات سئو زمان بر است اما نتیجه آن نیز با دوام و موثر است. فراموش نکنید بهبود جایگاه سایت در گوگل در گرو این است که حسن نیت خود را به گوگل نشان داده و برای کاربران ارزش قائل شوید. اساسی ترین و قابل توجه ترین نکته ای که باید در بهبود رتبه گوگل به آن توجه داشت نیاز و خواسته مخاطب است. پس از کشف این نیاز لازم است به بهترین وجه ممکن به آن پاسخ گفت. بهبود این رتبه مستقیما بر روی افزایش سئو تاثیر خواهد گذاشت.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.