چگونه سئو سایت را بالا ببریم و چقدر هزینه دارد؟

سئو عبارتی است که امروزه در فضای مجازی در تعداد بالا شنیده می‌شود. ‌همه شما می‌دانید که سئو سایت چیست و چگونه می‌تواند باعث بهبود شرایط یک سایت در فضای مجازی شود. ما در ادامه قصد داریم که به ‌طور کامل برای شما در این ‌رابطه صحبت کنیم که سئو سایت چیه؟ و بالا بردن سئو سایت چقدر هزینه داره؟ سئو سایت وردپرس یکی از پرطرف‌دارترین و پر استفاده ترین انواع مختلف سئو می‌باشد.

امروزه اکثر سایت‌ ها با پلتفرم وردپرس طراحی و آپدیت شده‌اند و همین موضوع باعث شده که امروز سئو سایت وردپرس در میان انواع دیگر سئو طرف ‌داران زیادی داشته باشد. شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که انواع سئو گوناگون با یکدیگر تفاوت آن‌چنانی ندارد. برای مثال شما برای سئو سایت پزشکی، سئو سایت فروشگاهی، سئو سایت اطلاع ‌رسانی و موارد دیگر نیاز دارید که تنها اقداماتی را در قالب‌ های مشخصی انجام دهید تا بتوانید از آن ‌ها بهره ببرید و به بهبود شرایط سایت خودتان کمک کنید.

به ‌طور کلی سئو سایت یکی از اقداماتی است که می‌تواند در سریع‌ترین زمان باعث بهبود شرایط کسب‌ و کار شود. در دنیای دیجیتال، امروزه افراد تلاش می‌کنند با استفاده از تلفن‌ های همراه و رایانه‌ های شخصی نیاز های خودشان را برطرف سازند و دیگر تمایلی به مراجعه حضوری ندارند. همین موضوع باعث شده که فعالیت در شبکه ‌های مجازی و بستر اینترنت بسیار حیاتی‌تر از قبل شود. اگر کسب‌ و کاری قصد داشته باشد که به پیشرفت برسد می‌تواند با استفاده از این فضا به‌ راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی هدف خودش را نهایی کند. 

آیا سئو سایت در شهر های گوناگون متفاوت است؟

سئو سایت در تهران

شاید برای شما نیز این سوال پیش‌آمده باشد که برای گرفتن خدمات سئو مناسب؛ آیا شما باید در کلان‌ شهر ها فعالیت داشته باشید تا بتوانید از این خدمات بهره ببرید؟ خیر این موضوع اصلا نیست. شما برای استفاده از خدمات سئو سایت در کرمان، سئو سایت در تهران، سئو سایت در شیراز، و زمینه ‌های دیگر نیازی ندارید که در کلان ‌شهر ها اسکان داشته باشید. البته تهران به ‌عنوان کلان‌شهر شناخته میشود.

منظور ما این است که برای گرفتن خدمات سئو شما به ‌هیچ ‌عنوان نیاز به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان سئومناسب و شرکت هایی مثل گلایل، بدون هیچ ‌گونه مشکل و دغدغه‌ای و با استفاده از نظرات کارشناسی متخصصان، سئو خودتان را در گوگل بالاتر بیاورید. علاوه‌ بر این موضوع، سئو فعالیتی است که می‌تواند از راه دور نیز انجام شود و نزدیکی و دوری تاثیر آن‌ چنانی در کیفیت بهینه سازی سایت شما نخواهد داشت.

شما می‌توانید با کارشناس سئو که در کلان‌شهر ها وجود دارند و تجربه بیشتری دارند ارتباط برقرار کنید و از آن ‌ها بخواهید که سایت شما را کنترل کنند و با استفاده از اقدامات گوناگون رتبه سایت شما را بالاتر بیاورند. پس به‌ طور کلی محل کار و یا زندگی شما هیچ ارتباطی به استفاده از خدمات سئو ندارد و شما می‌توانید بدون هیچ ‌گونه مشکل و دغدغه‌ای از خدمات سئو بهره ببرید و سایت مورد نظر خودتان را در رتبه‌ های بسیار متناسبی در گوگل قرار دهید و از آن لذت ببرید.

سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیه

حال ما هم برویم سراغ اصل مطلب و به این سوال که سئو سایت چیه، پاسخ دهیم. به‌ طور تئوری هر اقداماتی که شما از آن ‌ها بهره می‌برید تا بتوانید سایت خودتان را در رتبه ‌های مناسب‌تری در گوگل قرار دهید با نام خدمات سئو سایت شناخته می‌شود. فعالیت‌ های گوناگونی در این زمینه می‌گنجد برای مثال تولید محتوا های متنی، تصاویر، ویدیو ها، پادکست ‌های صوتی، و موارد دیگر جز این خدمات می‌باشند.

در کنار این موارد استفاده از بک لینک‌ های مناسب، بالا بردن سرعت سایت، بهره بردن از تبلیغات در فضای مجازی، جدی گرفتن الگوریتم‌ های گوگل، کاربر پسند کردن سایت، ایجاد یک رابط کاربری مناسب، و موارد دیگر نیز می‌توانند در زمینه بهبود سئو سایت تاثیر گذار باشند.

گوگل امروزه خواسته و علاقه کاربر را در صدر اولویت ‌های خودش قرار می‌دهد و به همین دلیل از الگوریتم‌ های گوناگونی استفاده می‌کند تا در نهایت بتواند سایت ‌ها را مجبور کند تا مطابق با خواسته کاربرانشان قدم بردارند و در زمینه پاسخ‌ گویی و مرتفع ساختن نیاز کاربرانشان موفق‌تر عمل کنند. توجه نمایید که خدمات طراحی سایت بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که ما آن را برای شما به‌ صورت تئوری توضیح دادیم. سئو سایت ذهن بسیار تحلیل‌گری می‌خواهد تا شما بتوانید فعالیت رقبا را تحلیل کنید و مناسب ترین اقدام را برگزینید.

هزینه سئو سایت چقدر می‌باشد؟

هزینه سئو سایت

ما برای شما در رابطه با چیستی این سایت صحبت کردیم و برای شما گفتیم که چگونه می‌توانید از خدمات سئو سایت در تهران، سئو سایت در کرمان، سئو سایت در شیراز، و شهر های دیگر بهره ببرید. همچنین برای شما گفتیم که از سئو سایت پزشکی و همچنین فروشگاهی و سایت‌ های دیگر با یکدیگر تفاوت خاصی ندارند.

حال بهتر است که در رابطه با هزینه‌ سئو سایت نیز صحبت کنیم. توجه نمایید که شما برای بالا بردن میزان بهینه بودن سایت خودتان نیاز دارید که در مرحله اول با اهمیت سئو آشنا شوید و متوجه شوید که سئو چیست. در مرحله بعدی باید تصمیم بگیرید که با توجه به هدف سایت خودتان،  به کدام نوع سئو نیاز دارید (برای مثال سئو سایت وردپرس).

همچنین هزینه‌ای که می‌خواهید آن را در زمینه سئو خرج کنید را نیز در نظر داشته باشید. در ادامه می توانید یک روش مناسب برای سئو انتخاب کنید. برای مثال به ‌طورکلی سئو وب سایت های گوناگون به سه دسته سئو ساعتی، سئوی ماهیانه، و سئو پروژه‌ای تقسیم میشود. 

  • در سئو ساعتی همان‌ طور که از نام آن پیداست در یک ساعت مشخص اقداماتی که شما از یک متخصص می‌خواهید برای شما انجام داده می‌شود. کارشناسی که این اقدامات را برای شما انجام می‌دهد با توجه به ساعتی که برای پروژه وقت گذاشت هزینه را از شما دریافت می‌کند. این هزینه بازه نامشخصی دارد اما میانگین آن صد هزار تومان می‌باشد.
  • روش دیگری که برای بالا بردن سئو سایت وجود دارد، سئو ماهانه می‌باشد. اگر شما پروژه متوسطی دارید و هزینه سئو برای شما مهم می‌باشد، می‌توانید از این روش سئو بهره ببرید. شما در این روش باید به‌ صورت ماهانه مبلغ مشخصی را به نسبت فعالیتی که آن را از فرد کارشناس می‌خواهید پرداخت کنید. این روش اثرگذاری بسیار متناسبی دارد و می‌تواند در طولانی‌ مدت برای بهبود سایت شما متناسب باشد و همچنین بسیار اقتصادی می‌باشد.
  • روش دیگر که می‌تواند به بالابردن سایت کمک کند سئو پروژه‌ای می‌باشد. در این روش سئو، شما سایت خود را به ‌طور کامل به‌ عنوان یک پروژه به یک سئو کار می‌دهید و از او می‌خواهید در طول مدت ‌زمان مشخصی به بهبود سئو سایت شما بپردازد. قیمت این نوع سئو به نسبت از روش ‌های دیگر بالاتر می‌باشد. برای مثال ممکن است تا بالای پنج میلیون تومان برای شما هزینه داشته باشد. در این روش از سئو سایت، شما سایت خودتان را که رتبه پایینی دارد به یک شخص متخصص می‌دهید و از او می‌خواهید که در طول مدت ‌زمان مشخصی، سایت شما را بالاتر بیاورد‌. این نوع سئو باعث می‌شود که در مدت ‌زمان کم شما سایت خودتان را به رشد بسیار زیادی برسانید و فروش خودتان و یا ارائه خدمات خودتان را در مدت ‌زمان کوتاهی بالاتر ببرید. همچنین اگر شما سایت اطلاع‌ رسانی داشته باشید، می‌توانید با استفاده از این نوع خدمات سئو، بازدید خود را بالاتر ببرید و با گرفتن تبلیغات گوناگون درآمدزایی مناسبی را برای خودتان داشته باشید. 

ارکان اصلی سئو سایت کدام ‌ها می‌باشند؟

بالا بردن سئو سایت

در کنار پاسخ به این سوال که سئو سایت چیست، بهتر است که برای شما در رابطه با ارکان اصلی که می‌تواند روی سئو سایت شما تاثیر گذار باشند نیز اطلاعاتی ارائه دهیم.  

  • مورد اولی که جزو رکن ‌های اصلی از سئو سایت قرار می‌گیرد، سئو تکنیکال می‌باشد. در این روش از بهینه‌ سازی، شما با استفاده از روش ‌های گوناگونی مانند کدنویسی درست، بهینه ‌سازی سرعت سایت، و بهبود شرایط ارتباط صفحات سایت خودتان با یکدیگر سئو تکنیکال خودتان را بهبود ببخشید. به ‌طور کلی این نوع سئو، اسکلت اصلی سایت شما را تحت نظر دارد و با بهبود اسکلت اصلی سایت شما، زیرساخت مناسبی را برای اعمال تغییرات گوناگون دیگر روی سایت برای شما ایجاد می‌شود.
  • سئو آن پیچ یکی دیگر از اقدامات سئو کلاه سفید میباشد. در واقع هر اقدامی که شما انجام می‌دهید تا بتوانید در داخل سایت خود شرایط را برای کاربران خود بهبود ببخشید جزء این نوع سئو قرار می‌گیرد. شناسایی کلمات کلیدی، نوشتن محتوا بر اساس این کلمات، آنالیز رقبا و استفاده از لینک ‌های داخلی سایت جزء سئو آن پیچ قرار می‌گیرد. 
  • رکن اصلی دیگر سئو آف پیج می‌باشد که شامل فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی متفاوت، گرفتن بک لینک ‌های گوناگون،  و موارد دیگر می‌شود. 

به ‌هر حال ما در این مطلب سعی کردیم که به ‌طور کامل برای شما بگوییم که سئو سایت چیست و چه اقداماتی می‌تواند در زمینه بالا بردن سئو سایت شما کمک‌ کننده باشد. امیدوارم که این متن مورد توجه شما قرار گرفته باشد و به تمام سوال های شما پاسخ داده باشد. به طور کلی در دنیای دیجیتال امروزه بی اهمیت بودن به تاثیر سئو میتوانید تبعات جبران ناپذیری را برای یک سایت داشته باشد.

مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.