سئو تخصصی درجه 1 چیست و چگونه انجام می شود؟

سئو تخصصی را میتوان زیرمجموعه ای از خود سئو سایت دانست. حال ممکن است برای شما این سوال پیش آید که اصلا سئو چیست؟ تعاریف زیادی برای سئو ارائه شده است. سئو از واژه search engine optimization گرفته شده است. ترجمه فارسی این عبارت بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو مفهوم جدیدی در دنیای وب نیست اما در این روزها بیشتر شناخته شده است.

یکی از دلایل این شناخته شدن کشف اهمیت آن است. اما چرا؟ چرا سئو اهمیت دارد؟ سئو تخصصی و در کل سئو چه کاری برای ما انجام میدهند.

افزایش رقابت در دنیای اینترنت سبب شده است تا کاربران و موتورهای جستجو سختگیرتر شوند. این سختگیری در رابطه با موتورهای جستجو خود را در قالب رنک سایت و رتبه ای که موتورهای جستجو به هر سایت اختصاص میدهند نشان داده است. یعنی هرچه رتبه یک سایت بهتر باشد جایگاه بهتری در صفحه نتایج جستجوی کاربر خواهد داشت. در سئو تخصصی ترفندها و راه هایی برای کسب و کار شما انتخاب میشوند که بیشترین کارایی را داشته باشند.

تفاوت سئو با سئو تخصصی هنگامی مشخص میشود که الگوریتم های گوگل دچار تغییر شوند. در سئوی تخصصی پس از این تغییرات شما به هیچ عنوان شاهد پایین آمدن رتبه سایت خود نخواهید بود.

رتبه ای که توسط موتور جستجو به سایت شما داده میشود نشان دهنده مکان سایت در صفحه نتایج جستجو است. اهمیت این موضوع زمانی مشخص میشود که بدانید بیشتر افراد برای یافتن محتوای مورد نظرشان تنها به صفحه اول نتایج اکتفا میکنند. اگر سایت شما در صفحات بعدی قرار داشته باشد شانس بسیار کمی برای دیده شدن خواهد داشت.

اما نیازی به نگرانی نیست. ترفندهای سئوی تخصصی برای بهبود جایگاه سایت شما به کمک آمده اند.

سئوی تخصصی شامل چه بخش هایی میشود؟

سئو تخصصی سایت

سئو به بخش های مختلفی تقسیم میشود. هر کدام از این بخش ها را میتوان زیرمجموعه ای برای سئوی تخصصی دانست. در سئو تخصصی باید به همه این بخش ها به صورت ویژه ای توجه شود. هر کدام از این بخش ها پایه بخش بعدی هستند و لازم است ترتیب آن ها به خوبی رعایت شود.

سئوی تکنیکال

نخستین بخشی که لازم است در سئو تخصصی به بهبود آن بپردازید سئو در بخش تکنیکال است. سئو تکنیکال شامل مواردی مثل توجه به نکات برنامه نویسی و ایرادات فنی سایت است.

برای مثال بخش هایی مثل ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن یک سایت در این بخش قرار دارد. سئو تکنیکال به عنوان پایه و اساس بخش های دیگر سئو، یعنی سئو داخلی و سئو خارجی است. به همین دلیل لازم است در سئو تخصصی سایت توجه ویژه ای به این بخش شود.

سئوی داخلی

سئو داخلی شامل مواردی مثل تولید محتوا، تحقیق کلمه کلیدی، استفاده از متاتگ ها، لینک دهی داخلی سایت و .. است. برای این که در این بخش موفق عمل کنید لازم است تحقیق کلمات کلیدی و تولید محتوا برای این کلمات به درستی و کامل انجام شود.

میتوان گفت سئو داخلی شامل کارهایی میشود که کاربر را درون سایت شما نگه داشته و مدت زمان حضور او را طولانی تر خواهد کرد.

سئوی خارجی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در سئو خارجی لازم است ابتدا سئو داخلی سایت به جایگاه خوبی رسیده باشد. در فرآیند سئوی تخصصی توجه به این سلسله مراتب از ضروریات است. در سئو خارجی فعالیت های مربوطه از خارج سایت انجام میشوند به بهینه شدن سایت کمک میکنند. برای مثال در سئو خارجی باید به مواردی مثل لینک های خارجی و فعالیت در شبکه های اجتماعی توجه کرد.

انواع cms

انواع cms

Cms  یا همان ابزار مدیریت محتوا مخفف عبارت انگلیسی content management system است. میتوان گفت cms ها به دلیل اهمیت محتوا توسعه یافته اند. با استفاده از این ابزارها شما امکان مدیریت محتوایی که قصد دارید در سایت تان بارگذاری کنید خواهید داشت. استفاده از ابزارهای مدیریت محتوا یک گام مهم در دستیابی به موفقیتی است که انتظارش را داشتید.

البته ممکن است بعضی از سایت ها نیاز به استفاده از cms  نداشته باشند. تشخیص این مسئله نیز برعهده سئو کار سایت شماست. وردپرس و جوملا از محبوب ترین ابزارهای مدیریت محتوا هستند همچنین با نصب افزونه هایی مثل yoast امکان بررسی سئو در بخش های جزئی تر را نیز دارید.

 این ابزارها به همراه افزونه های توسعه یافته برای آن ها بسیار کمک کننده هستند اما باید به خاطر داشته باشید که فرآیند سئو تخصصی بسیار پیچیده تر از نصب چند پلاگین است. در این مسیر لازم است از متخصصین سئو کمک بگیرید تا با بررسی سایت شما، میزان رقابت و جایگاه فعالی بهترین روش ها را در سئوی تخصصی سایت شما پیاده سازی کنند.

سئو تخصصی سایت های مختلف

سئو تخصصی وردپرس

امروزه بسیاری از افراد و گروه ها تصمیم گرفته اند مجموعه و کسب و کار خود را به دنیای اینترنت منتقل کنند. کمک گرفتن از سایت ها و شبکه های اجتماعی به صورت مجازی نخستین گام در انتقال موفق این کسب و کار است. اما نکته دیگری که وجود دارد در رابطه با سئو این سایت هاست. لازم است تیمی که سئوی  چنین سایت هایی را در عهده دارند اطلاعات لازم را درباره هر یک از این سایت ها داشته باشند. گلایل مجموعه ای از افرادی است که دانش لازم را درباره سئو تخصصی چنین وب سایت هایی دارند.

فرقی ندارد که سایت شما در چه زیر مجموعه ای قرار داشته باشد. پیاده سازی سئو تخصصی برای انواع سایت ها امکان پذیر است. توجه کنید که در سئو تخصصی سایت به هیچ عنوان نباید از ترفندهای سئو کلاه سیاه استفاده کرد. سئو تخصصی به این معنا نیست که شما برای سئو سایت نیاز به ترفندهای غیر قانونی و دور زدن الگوریتم های موتور جستجو دارید. بلکه به این معناست که با هوشمندی تمام و نیز توجه به کاربر و نیازهای او سایت را به بهترین نحو آماده سازی کرده و موتورهای جستجو را برای بررسی بخش های مختلف و ایندکس کردن مقالات و محتواها فراخوانی کنید.

در سئوی تخصصی لازم است که برای سئو کردن سایت به زمینه مورد فعالیت آن سایت توجه شود. زیرا هر سایت بسته به حوزه فعالیتی روش های متفاوتی برای سئو دارد.

سئو تخصصی وردپرس

با استفاده از این ابزارها شما امکان نصب افزونه های متفاوت و بررسی بخش های جزئی و کلی سایت را از نظر محتوا خواهید داشت. اگر بدانید که در حدود 40 درصد از سایت هایی که در حال فعالیتند با استفاده از وردپرس روی کار آمده اند احتمالا از توان و قدرت این cms آگاه خواهید شد. اما وردپرس تنها ابزار مدیریت محتوا نیست و ابزارهای دیگری مثل جوملا، دروپال، دات نت نیوک و… نیز وجود دارند.

سئو تخصصی سایت پزشکی

امروزه بیشتر از گذشته افراد و پزشک ها از اهمیت توسعه کسب و کار خود در دنیای اینترنت آگاهی یافته اند. پزشکهای زیبایی، دندان پزشک ها از جمله معروف ترین زیر مجموعه های پزشکی حاضر در دنیای وب هستند. مواردی مثل نوبت دهی اینترنتی، معرفی خدمات پزشکی و مقایسه انواع خدمات دهنده ها از جمله دلایلی است که سبب شده تا توسعه سایت های پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار باشند.

اما داشتن سایت تنها گام اول است برای اینکه وب سایت پزشکی شما توسط افراد بیشتری دیده شود و این امکان را داشته باشید که با جذب افراد بیشتری سود خود را افزایش دهید لازم است به فکر سئو تخصصی سایت پزشکی خود باشید.

سئو تخصصی سایت شرکتی

افزایش سئو و ترافیک سایت برای سایت های شرکتی اهمیت بسیار زیادی دارد. سئو تخصصی کمک میکند تا زودتر به هدف خود در سئو سایت شرکتی برسید. با کمک گرفتن از سئو تخصصی ترافیک ارگانیک ورودی به سایت شما افزایش میابد. هنگامی که افراد بیشتری به بازدید از سایت شما بپردازند امکان اینکه از خدمات سایت شما استفاده کنند، بیشتر خواهد بود.قدر مسلم موفقیت شرکت شما در گرو افزایش مشتریان است. این مسئله در کنار کیفیت بالای خدمات دهی شرکت شما را به یکی از نمونه های موفق در کسب و کار تبدیل میکند و باعث میشود تا از رقبای خود پیشی بگیرید.

سئو تخصصی سایت فروشگاهی

سایت های فروشگاهی از جمله معروف ترین سایت های وردپرسی هستند. البته سایت های فروشگاهی نیز وجود دارند که با وردپرس پیاده سازی نشده اند.

با توجه به شدت رقابت در بین سایت های فروشگاهی لازم است به فکر سئو تخصصی سایت فروشگاهی خود باشید. اما مسئله ای که وجود دارد این است که سئو سایت های فروشگاهی باید به صورت متفاوتی انجام شود.

برای مثال در سئو سایت های فروشگاهی لازم است به ساختار سایت و دسته بندی درست نیز توجه شود. همچنین تحقیق کلمات کلیدی در سایت های فروشگاهی اهمیت بیشتری دارد.

یکی از نکاتی که شاید توجه به آن در این بخش لازم باشد این است که محتواهای تولید شده نباید تکراری باشند. این تکراری نبودن حتی در خصوص محتوای سایت خود شما هم صدق میکند. یعنی محتوایی که برای هر محصول تولید میکنید باید متفاوت از محتوای سایر محصولات باشد. این امر سبب شده است تا سئو تخصصی سایت های فروشگاهی پیچیده تر و مشکل تر از سایر سایت ها باشد.

با این وجود اگر تیمی که شما کار سئو تخصصی سایت خود را به آن میسپارید از تجربه لازم برخوردار باشد سئوی سایت شما به نحو احسن قابل انجام است.

4/5 - (2 امتیاز)
مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.