سئو چیست؟ چطور میتونیم سئو 100% عالی داشته باشیم؟

در فضای مجازی گسترده امروز بیایید با هم به این سوال پاسخ دهیم که سئو چیست؟ چطور میتونیم سئو 100% عالی داشته باشیم؟ اگر شما حتی کمی نیز در زمینه دیجیتال مارکتینگ تخصص داشته باشید و یا صاحب یک سایت یا یک پلتفرم در فضای مجازی و اپلیکیشن‌ های گوناگون باشید، قطعا تا به‌ حال یک ‌بار هم که شده نام سئو را شنیده‌اید. اما آیا می‌دانید سئو چیست و چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟ آیا می‌دانید که اصول سئو چیست و کدام موارد می‌توانند در نهایت به بهبود شرایط یک سایت کمک‌کننده باشند؟ اگر می‌خواهید که به این سوال ‌ها پاسخ دهید ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

بیایید راه دوری نرویم و خودمان بررسی کنیم که امروز سئو تا چه حد اهمیت دارد. با توجه به زندگی پرمشغله‌ی امروز، چند درصد از شما خرید های خودتان را درست مانند روال سابق و به ‌صورت حضوری انجام می‌دهید و چند درصد از شما ترجیح می‌دهید که به‌ جای مراجعه حضوری تنها از طریق اینترنت محصولات خود را خریداری کنید و یا از خدمات گوناگون بهره ببرید.

پاسخ به این سوال می‌تواند به شما کمک کند تا به ‌راحتی متوجه شوید که چرا سئو در دنیای امروز اهمیت دارد. در کنار این موارد شاید برای شما این سوال پیش بیاید که سئو اصلا چیست و چه فایده‌ای برای ما دارد.

سئو کار در واقع به شما کمک می‌کند تا یک سایت در فضای مجازی را در رتبه‌ های مناسب ‌تری به گوگل نشان دهید. اگر سایت شما در میان سه سایت اول برای کاربر نمایش داده شود احتمال بازدید کاربر از سایت شما تا حد بسیار زیادی بالاتر می‌رود و در ادامه باعث بهبود کسب ‌و کار شما می‌شود. 

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربردهای سئو

حال بیایید با هم به ‌صورت تخصصی‌تر بررسی کنیم که سئو چیست و چه کاربردی برای همه ما دارد. سئو در واقع اقداماتی است که شما از آن بهره می‌برید تا بتوانید رتبه سایت خود را را بالاتر بیاورید‌. این پاسخ متناسب‌ترین پاسخ برای سوال سئو چیست می‌باشد. اما اگر بخواهیم برای شما به‌ صورت ساده‌تری بگوییم که سئو چیست و چه کاربرد و چه فایده‌ای دارد باید کمی موضوع را برای شما باز کنیم.

اقدامات گوناگونی وجود دارند که می‌توانند گوگل را راضی کنند که سایت شما و محتوا های شما برای کاربر متناسب می‌باشند. ما در ادامه این اقدامات را به‌ صورت کامل برای شما بررسی خواهیم کرد. علاوه‌ بر گوگل، کاربران شما نیز بسیار مهم می‌باشند. این‌ موضوع به این معنی می‌باشد که شما باید سلیقه کاربران خود و راحتی آن ‌ها هنگام گشتن میان صفحات سایت خودتان را نیز فراهم نمایید تا آن ‌ها بتوانند راحت‌تر از اطلاعات سایت شما استفاده کنند.

این ‌موضوع باعث می‌شود که گوگل سایت شما را به‌ عنوان یک سایت استاندارد و کاربر پسند تشخیص دهد و این ‌موضوع می‌تواند رتبه مناسبی را برای سایت شما به‌ همراه بیاورد. وجود رتبه مناسب برای سایت شما می‌تواند کسب ‌و کار شما را گسترش دهد و فروش محصولات و ارائه خدمات شما را بیشتر کند.

اگر شما سایت فروشگاهی ندارید، بالا رفتن میزان بازدید شما می‌تواند از راه دیگری برای شما درآمد داشته باشد. شما از این راه می‌توانید با گرفتن تبلیغات گوناگون از سایت ‌های متنوع درآمد بسیار زیادی در این زمینه به خودتان اختصاص دهید. به ‌هر حال خدمات سئو امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اصول سئو چیست؟

اصول سئو چیست

حال که برای شما در رابطه با این که سئو چیست صحبت کردیم و برای شما کاربرد های سئو را نام بردیم، بهتر است که به شما بگوییم که اصول سئو کدام می‌باشند و چه مواردی می‌توانند تاثیر خودشان را در زمینه بهبود سئو شما ثابت کنند. در کنار پاسخ به این سوال که سئو چیست بهتر است اصول سئو را نیز در ادامه بدانید پس ما را همراهی کنید.

تولید محتوای متناسبی داشته باشید 

اگر بخواهیم برای شما یک اصل پایه‌ای و مهم از اصول سئو را نام ببریم باید بگوییم که شما برای این ‌که بتوانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید باید محتوای ارزشمند و متناسبی را تولید کنید. محتوا در انواع گوناگون و متفاوتی وجود دارند که هر کدام از آن‌ ها به ‌نحوی می‌توانند روی کاربران شما تاثیر گذار باشند. شما باید با توجه به حیطه تخصصی خودتان یکی از بهترین روش ‌های تولید محتوا را برگزینید و با استفاده از آن روش اطلاعات و مطالب مورد نیاز کاربران تان را به آن‌ ها اختصاص دهید.

توجه نمایید که محتوا های متنی مناسب‌ترین نوع محتوا می‌باشند که می‌توانند تاثیر بسیار زیادی روی سئو شما داشته باشند. تمامی افرادی که به سوال سئو چیست پاسخ می‌دهند در کنار توضیح جواب، به این موضوع اشاره می‌کنند محتوای متنی و استفاده از کلمات کلیدی متناسب بهترین عاملی می‌باشند که می‌توانند روی سئو سایت تاثیر گذار باشد. 

استفاده از یو آر ال های متناسب

توجه نمایید که یو آر ال ها در واقع همان آدرس سایت می‌باشند که سیگنال ‌هایی متناسبی را به موتور های جستجو ارسال می‌کنند و همچنین می‌توانند دسترسی افراد به صفحات سایت شما را بهبود ببخشند. یو آر ال های سایت باید بسیار ساده باشند و به‌ هیچ ‌عنوان طولانی نباشد.

این عبارات باید به ‌صورت کاملاً منطقی و متناسب با اطلاعات موجود در سایت شما طراحی شوند و کاملاً هوشمندانه به‌ نظر برسند و افراد با دیدن این یو آر ال ها متوجه شوند که سایت شما در حال انجام کدام خدمات می‌باشد. شما باید سعی کنید که هنگام انتخاب یو آر ال ها دقت بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید هم کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید، هم سیگنال ‌های درست و قابل خوانشی را به موتور جستجو ارسال کنید و باعث بالا آمدن رتبه سایت خودتان شوید. 

به تجربه کاربری دقت داشته باشید 

در ادامه پاسخ به این سوال که سئو چیست و اصول سئو کلاه سفید کدام ‌ها می‌باشند؛ اشاره نکردن به تجربه کاربری کم ‌لطفی است. شما باید به‌ عنوان یک صاحب سایت و یک مدیری که می‌خواهید در فضای مجازی حرفی برای گفتن داشته باشید، یک تجربه کاربری مناسب را برای کاربران خودتان ایجاد کنید. تجربه کاربری شما باید به‌ گونه‌ای باشد که افراد پس‌از سر زدن به سایت شما بتوانند بدون هیچ‌ گونه مشکلی میان صفحات گوناگون جابجا شوند و اطلاعات متناسب خودشان را بدست بیاورند.

کاربران باید بتوانند بدون هیچ ‌گونه مشکلی در سایت شما عضویت بگیرند و یا نظرات و پیشنهادات خودشان را در سایت شما قرار دهند. هر چیزی که کار کردن کاربر با سایت شما را بهبود می‌بخشد در زمره داشتن یک تجربه کاربری متناسب قرار می‌رود. سعی کنید که به‌ هیچ ‌عنوان این ‌موضوع را از قلم نیندازید. 

اضافه کردن نسخه تلفن ‌همراه

نقش ریسپانسیو در سئو

مورد دیگری که می‌تواند در دسته اصول سئو قرار بگیرد اضافه کردن نسخه تلفن ‌همراه می‌باشد. گوگل در سال گذشته هنگام پاسخ به این سوال که اصول سئو چیست، به این ‌موضوع اشاره کرد که یکی از موارد بسیار مهمی که می‌تواند در زمینه سئو تاثیر گذار باشد و جزو اصول سئو قرار می‌گیرد وجود نسخه تلفن ‌همراه و پشتیبانی از این نسخه برای سایت‌ های گوناگون می‌باشد.

این ‌موضوع بدان معنی است که علاوه‌ بر رایانه ‌های شخصی و یا سیستم ‌های ویندوزی و یا مک، سایت ‌های گوناگون باید قابلیت این را داشته باشند تا به‌ راحتی در تلفن‌ های همراه با سیستم ‌عامل‌ های گوناگون نیز بالا بیایند تا کاربران بتوانند در سریع‌ترین زمان اطلاعات مورد نظر خودشان را به دست بیاورند و در راحت‌ترین روش به خواسته خودشان برسند.

اگر طراحی سایت شما ریسپانسیو می‌باشد یعنی به‌ خوبی در قالب تلفن‌ همراه نیز نمایش داده می‌شود، می‌توانید مطمئن باشید که در مدت ‌زمان کوتاهی سئو سایت شما تا حد بسیار زیادی بهبود داده می‌شود و گوگل شما را در رتبه‌ های مناسب‌تری قرار می‌دهد. اما اگر سایت شما ریسپانسیو نمی‌باشد بهتر است که برای بهبود سئو حتما ریسپانسیو کردن سایت را در اولویت خود قرار دهید. 

لینک سازی داخلی و خارجی 

مورد دیگری که می‌توانند در زمینه‌ی پاسخ به سوال اصول سئو چیست گفته شود، لینک سازی داخلی و همچنین خارجی می‌باشد. توجه نمایید که به طور کلی لینک سازی فعالیتی است که می‌تواند دسترسی افراد درون سایت شما و یا از بیرون سایت شما را راحت‌تر کند. دسترسی مورد بسیار مهمی می‌باشد که می‌تواند باعث بهبود مشتریان شما شود. پس سعی کنید که به‌ هیچ ‌عنوان این ‌موضوع را نادیده نگیرید.

لینک سازی می‌تواند به‌ طور کلی دسترسی افراد را راحت‌تر کند و راحتی کاربر از جمله مواردی است که می‌تواند باعث بهبود بازدید شما شود و در نهایت سئو سایت شما را افزایش دهد. لینک سازی همواره به ‌عنوان یکی از مبانی اصلی است که در مبحث سئو مورد توجه قرار می‌گیرد و تاثیر بسیار زیادی روی ایندکس شدن سایت شما دارد پس سعی کنید که اهمیت آن را جدی بگیرید و از آن بهره ببرید. 

ذهن تحلیلگر و برنامه ‌ریزی درست داشته باشید

یکی دیگر از ویژگی های یک کارشناس سئو داشتن یک ذهن تحلیلگر می‌باشد. شما باید بتوانید با تحلیل شرایط و همچنین بهره بردن از برنامه‌ریزی درست متوجه شوید که در طولانی ‌مدت باید چه اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید در مدت‌ زمان معین و مشخص سایت خودتان را به رتبه‌ای مدنظر خودتان برسانید. به‌ طور کلی بی‌توجه به برنامه‌ریزی می‌تواند تاثیر بسیار مخربی روی تمامی زحمات شما داشته باشد و تمامی آن ‌ها را بر باد دهد.

پس سعی کنید که با تحلیل رقبا و فعالیتشان متوجه شوید که باید چه اقداماتی را انجام دهید و با برنامه‌ریزی درست این اقدامات را به ‌ترتیب جلوتر ببرید تا بتوانید از صد در صد اطلاعات خودتان و توانایی خودتان بهره ببرید و سایت خودتان را در رتبه‌ های متناسب‌تری در گوگل قرار دهید. اگرچه اینکار ممکن است برای شما سخت و وقت گیر باشد؛ در این صورت می توانید از متخصصین گلایل کمک بگیرید.

مطالب مشابه
نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.